Με τη φωταγώγηση του Χριστουγεννιάτικού της διάκοσμου η κοινότητα του Αυγόρου κήρυξε το περασμένο Σάββατο τις εορταστικές εκδηλώσεις των φετινών Χριστουγέννων.
Η εκδήλωση είχε φιλανθρωπικό χαρακτήρα αφού πίσω από τα περίπτερα συμμετείχαν όλα τα οργανωμένα σύνολα της κοινότητας, των οποίων οι εθελοντές έφτιαχναν εδέσματα με όλα τα έσοδα να προορίζονται για φιλανθρωπικούς σκοπούς.
Στο καλλιτεχνικό πρόγραμμα συμμετείχε ταχυδακτυλουργός, το νεανικό ροκ συγκρότημα Renegades, καθώς και χορωδίες των Κατηχητικών Συνάξεων και του Κοινοτικού Συμβουλίου Αυγόρου.
Τη φωταγώγηση κήρυξε ο Έπαρχος Αμμοχώστου Γεώργιος Χρυσαφίνης.
Το πρόγραμμα παρουσίαζαν οι Λουκάς Φέσιας και Μαρίνος Παυλικκάς.
Φωτογραφίες: “Photo Sunshine”
Famagusta.News