Θλίψη σκόρπισε στο Ξυλοφάγου το άκουσμα του τραγικού θανάτου του 31χρονου Μάριου Φραγκούς, το νήμα της ζωής του οποίου «κόπηκε» μετά από πτώση του μηχανοκίνητου ανεμόπτερου.
Σύμφωνα με πληροφορίες, ο άτυχος Μάριος ήταν ιδιαίτερα αγαπητός στις τάξεις των συγχωριανών του, ενώ με το συγκεκριμένο άθλημα ασχολούνταν τα τελευταία χρόνια.
Ο άτυχος νεαρός και κάτω από συνθήκες που διερευνώνται, αρχικά διακομίστηκε με ασθενοφόρο στο Γενικό Νοσοκομείο Λευκωσίας, όπου διαπιστώθηκε ο θάνατος του.
Το Κέντρο Νεότητας Ξυλοφάγου, σε ανακοίνωση τους στο Facebook, εκφράζει τα θερμά συλλυπητήρια στην οικογένεια του Μάριου Φραγκούς.
Ο Μάριος για ένα μικρό χρονικό διάστημα ήταν ενεργό μέλος του Κέντρου Νεότητας,ένα παιδί γεμάτο ζωή για καινούργια πράγματα και εμπειρίες!
Ας είναι ελαφρύ το χώμα που θα τον σκεπάσει!
Famagusta.News