Ο Δήμος Παραλιμνίου – Δερύνειας ενημερώνει ότι έχει ξεκινήσει ο καθαρισμός πλατειών στα δημοτικά του όρια.
Η εκστρατεία ξεκίνησε από το τουριστικό θέρετρο του Πρωταρά όπου έχει καθαριστεί με ειδική πλυντική μηχανή η πλατεία Λεύκολλα και οι δημόσιοι χώροι περιμετρικά.
Ο Δήμος Παραλιμνίου – Δερύνειας θα εντατικοποιήσει τις προσπάθειες καθαρισμού των δημοτικών του ορίων με στόχο τον εξωραϊσμό των δημόσιων χώρων, και την αναβάθμιση τόσο της εικόνας του όσο και της καθημερινότητας δημοτών και επισκεπτών.