Ο Δήμος Παραλιμνίου – Δερύνειας ανακοινώνει ότι με στόχο την καλύτερη και ταχύτερη εξυπηρέτηση του Δημότη καθώς και την εξοικονόμηση χρόνου, έχει προχωρήσει στην ίδρυση Τμήματος Παραπόνων του Δημότη για όλα τα δημοτικά διαμερίσματα (Παραλίμνι, Δερύνεια, Φρέναρος και Αχερίτου).
Το Τμήμα Παραπόνων λαμβάνει και καταγράφει προβλήματα ή αιτήματα των δημοτών του Δήμου Παραλιμνίου – Δερύνειας και τα προωθεί για άμεση, γρήγορη και αποτελεσματική επίλυσή τους, παρακολουθεί το χειρισμό τους και εάν υπάρχει δυνατότητα, πληροφορεί τον δημότη για τα αποτελέσματα.
Το Τμήμα Παραπόνων παραλαμβάνει παράπονα:
– Καθαριότητας
– Πεζοδρομίων
– Οδικού Δικτύου
– Πρασίνου
– Αδέσποτων σκύλων κλπ
Το Τμήμα παραπόνων ΔΕΝ παραλαμβάνει παράπονα:
– Αδειών Οικοδομής
– Πολεοδομικών Αδειών
– Υδατοπρομήθειας
– Αποχετευτικού
Το Τμήμα Παραπόνων του Δήμου Παραλιμνίου – Δερύνειας στοχεύει στη διαρκή βελτίωση της αποδοτικότητας της δημοτικής υπηρεσίας και της συνολικής ποιοτικής αναβάθμισης της εξυπηρέτησης των κατοίκων του Δήμου.
Τηλέφωνο Επικοινωνίας: 23819397
E-mail: complaints@paralimni.org.cy