Πραγματοποιήθηκε με μεγάλη επιτυχία χθες Πέμπτη 01/08 η πρώτη οργανωτική συνάντηση για τη δημιουργία Συμβουλίου Νεολαίας Διαμερίσματος Φρενάρου.
Το Δημοτικό διαμέρισμα Φρενάρου σε ανακοίνωση του έγραψε «η πρώτη αυτή ενημερωτική συνάντηση πραγματοποιήθηκε στην παρουσία του φίλου Αντιδημάρχου Δημοτικού Διαμερίσματος Παραλιμνίου και πρώην Προέδρου του Οργανισμού Νεολαίας Kleanthis Koutsoftas τον οποίο και ευχαριστούμε για την πολύ κατατοπιστική ενημέρωση όσον αφορά τον τρόπο λειτουργίας των Συμβουλίων Νεολαίας».
O Aντιδήμαρχος Παραλιμνίου τόνισε οτι «το μήνυμα που θέλουμε να στείλουμε στους νέους μας, ως Δήμος Παραλιμνίου – Δερύνειας, είναι ότι θα είμαστε δίπλα τους, στηρίζοντας κάθε πρωτοβουλία και προσπάθεια τους για αναβάθμιση της ποιότητας ζωής των νέων και δημοτών μας».
Πρόσθεσε οτι «οι νέοι μας τώρα αναλαμβάνουν τα ηνία για την διοργάνωση της δεύτερης συνάντησης και Ιδρυτικής Γενικής Συνέλευσης του Συμβουλίου Νεολαίας Διαμερίσματος Φρενάρους! Καλή Αρχή στην Νεολαία μας».