«Άχρωμοι» Νέα Σαλαμίνα, Εθνικός Άχνας

211537

Νέα Σαλαμίνα και Εθνικός Άχνας ήρθαν 0-0 στη Λάρνακα στο ματς που ολοκλήρωσε την έβδομη αγωνιστική του κυπριακού πρωταθλήματος και συνέχισαν να δυσκολεύουν τη ζωή τους στην προσπάθεια να μείνουν στην κατηγορία και τη νέα αγωνιστική περίοδο. Αυτό, αφού οι γηπεδούχοι ξέφυγαν μόνο με +2 από τις δύο τελευταίες θέσεις, ενώ οι φιλοξενούμενοι παρέμειναν στη ζώνη του υποβιβασμού.

Στο 11’, ο Παπαγεωργίου έπιασε ένα εξαιρετικό σουτ εκτός περιοχής που τράνταξε το οριζόντιο δοκάρι του Βεσελόφσκι. Στην επανάληψη, ο Εθνικός ήταν πιο επιθετικός, ενώ η Νέα Σαλαμίνα προσπάθησε να γίνει πιο απειλητική χωρίς αποτέλεσμα. Στο 80’, οι γηπεδούχοι έχασαν σπουδαία τριπλή ευκαιρία. Πρώτα το σουτ του Μανογιάν στο κάθετο δοκάρι, στην επαναφορά ο Νταμάχου σούταρε, αλλά η μπάλα κόντραρε σε αμυντικούς και ο Μακρίεφ σούταρε άουτ.

Νέα Σαλαμίνα: Βεσελόφσκι, Μιντίκκης, Καρώ, Γκράσι, Κορέια, Ρέινολτς (80′ Παπαδόπουλος), Κούσουλος, Μπριτζίντο (54′ Μανογιάν), Ρόκε, Σανγκόι (70′ Νταμάχου), Μακρίεφ

Εθνικός Άχνας: Μπογκαντίνοφ, Στόιτσεφ, Ρόκατς, Πιντσέλι, Κιπιάνι, Ιλουρίτζε (88′ Αρέστη), Κυπριανού (82′ Χαραλάμπους), Σικάρσκι, Φιλίποφ, Παπαγεωργίου (90+ 4′ Μουλαζίμης), Ντόβμπνια