Νίκησε την Αναγέννηση η Αγία Νάπα, ήττα για Ονήσιλο

A385C7A3 B657 40F8 BF50 AA4AD0AC9AE4 Αθλητικός Όμιλος Αγίας Νάπας, ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ ΔΕΡΥΝΕΙΑΣ, Β Κατηγορία, Νέα Αμμοχώστου, Ονήσιλος, Ποδόσφαιρο

Το πρόγραμμα της 5ης αγωνιστικής της δεύτερης φάσης του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας συνεχίστηκε σήμερα με ντέρμπι για τον όμιλο Premier.

Στο Δημοτικό Στάδιο Αραδίππου η Καρμιώτισσα Πολεμιδιών νίκησε με 3-2 τον Ερμή Αραδίππου, τον υποχρέωσε στην πρώτη του ήττα και τον πλησίασε στους δύο βαθμούς.

Η Καρμιώτισσα άνοιξε το σκορ με κεφαλιά του Ρομό στο 4ο λεπτό, ο Ερμής ισοφάρισε στο 16ο λεπτό με τον Ντεβέσα και στο 34ο λεπτό ο Ρομό πάλι με κεφαλιά έδωσε εκ νέου προβάδισμα (2-1) στη φιλοξενούμενη ομάδα.

Στο 52ο λεπτό ο Ράμος από κοντά πέτυχε το 3-1. Στο 60ο λεπτό αποβλήθηκε ο Ράϊς και η Καρμιώτισσα συνέχισε με δέκα ποδοσφαιριστές.

Στο 66ο λεπτό ο Ηλίας Γεωργίου σκόραρε για τον Ερμή μειώνοντας σε 2-3. Στο 90ο λεπτό ο Ερμής κέρδισε πέναλτι που εκτέλεσε ο Παπαθανασίου και απέκρουσε ο Καϊρίνος.

Συνοπτικά τα αποτελέσματα:

Ερμής Αραδίππου – Καρμιώτισσα Πολεμιδιών 2-3
Αγία Νάπα – Αναγέννηση Δερύνειας 1-0 (90′ Τομάς)

8. Αναγέννηση Δερύνειας 15-24 8

Για τον όμιλο Standard η αυλαία άνοιξε χθες με την αναμέτρηση ΕΝΥ Διγενής Ύψωνα – ΑΕΖ Ζακακίου που έληξε ισόπαλη 0-0.