BINTEO – ΕΝΠ – Αλκή 3-2: «Βυσσινί» παραμονή στο 102΄

Screenshot 2019 05 18 at 9.38.07 PM

Σε ένα απίστευτο και δραματικό παιχνίδι, το οποίο διεξήχθη σήμερα το απόγευμα στο «Τάσος Μάρκου» για την τελευταία αγωνιστική του πρωταθλήματος, η ΕΝΠ πήρε την νίκη στο τελευταίο δευτερόλεπτο της αναμέτρησης με 3-2 απέναντι στην Αλκή, κερδίζοντας έτσι την παραμονή της στην Α΄ κατηγορία.

Στην Β΄ κατηγορία θα συνεχίσει την νέα περίοδο η Άλκή, παρά την μεγάλη προσπάθεια που έκανε. Το σκορ άνοιξε στο 5΄ ο Ιβάν Κάρλος, για να ανατρέψουν τα δεδομένα οι γηπεδούχοι με τα γκολ των Γκοζλάν (38΄) και Βαλλιάνου (60΄). Δυο λεπτά πριν την συμπλήρωση του 90λέπτου ο Ιβάν Κάρλος σκόραρε και πάλι για να φέρει ξανά το παιχνίδι στα ίσα, όμως ο Φυτανίδης με γκολ στο 102΄ διαμόρφωσε το τελικό 3-2 δίνοντας το εισίτηριο της παραμονής στην ομάδα του.

Πηγή: 24sports