Ο Χάρης Χριστοδουλίδης κέρδισε το «Κύπελλο Παραλιμνίου» στη σκοποβολή

imagew 1 Σκοποβολή

Ο πρωταθλητής του Σκοπευτικού Ομίλου Πάφου Χάρης Χριστοδουλίδης, ήταν ο μεγάλος νικητής στον αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» που έγινε την περασμένη Κυριακή στο επαρχιακό σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου.

Σύμφωνα με το Γραφείο Τύπου ΣΚΟΚ, ο αγώνας ήταν ο δεύτερος του φετινού Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής.

Ο νικητής ολοκλήρωσε τον αγώνα με 91 επιτυχίες, δυο δίσκους πάνω από το δεύτερο Μιχάλη Χριστοδουλίδη της Σκοπευτικής Ένωσης Λεμεσού που συγκέντρωσε 89/100, ενώ για την τρίτη θέση, τρεις αθλητές που ισοβάθμησαν με 88/100 οδηγήθηκαν σε αγώνα «ξαφνικού θανάτου».

Τελικά τρίτος κατετάγη ο Ηλίας Ηλία της ΣΚΟΛΕΥ με 9 επιτυχίες, ενώ ο Λεύκιος Μιλτιάδους της ΣΚΟΛΕΜ κατετάγη τέταρτος με 8 και ο Κωνσταντίνος Κωνσταντίνου της ΣΚΟΛΕΥ πέμπτος με 7 επιτυχημένες βολές.

Στην κατηγορία των εφήβων πρώτευσε ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ με 70/100, στους σένιορς ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 81/100 και στους βετεράνους ο Ευάγγελος Καραβόλιας της ΣΚΟΛΕΥ με 75/100.

Ο Βασίλης Βασιλείου της ΣΚΟΚΕΡ ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία με 84/100, ο Μαρκ Μίλαν της ΣΚΟΛΕΜ επικράτησε στην Γ’ κατηγορία με 80/100 και ο Σταύρος Σταύρου της ΣΚΟΚΕΡ πήρε την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία με 86/100.

Αναλυτικά, τα αποτελέσματα του δεύτερου πρωταθληματικού αγώνα σπόρτιγκ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» ήταν τα ακόλουθα: