Πετόσφαιρα ανδρών: Μπρέϊκ τίτλου η Ολυμπιάς Φρενάρους

ολυμπιάς φρ Νέα Αμμοχώστου, Πετόσφαιρα Ανδρών

Μπρέϊκ τίτλου πέτυχε την Πέμπτη 04 Απριλίου η Ολυμπιάς Φρενάρους. Στον πρώτο μεγάλο τελικό του πρωταθλήματος ΟΠΑΠ Β Κατηγορίας Ανδρών κέρδισε στο Νέο Κλειστό Παραλιμνίου την Ε.Ν.Π με 0-3 σετ.

Με τη νίκη της αυτή η ομάδα του Παύλου Κωνσταντίνου πήρε προβάδισμα στις νίκες με 2-1 και εάν κερδίσει την ερχόμενη Πέμπτη στη Σάλα «Φώτη Πίττα» στο Φρέναρος θα αναδειχθεί πρωταθλήτρια και θα επιστρέψει στην Α Κατηγορία.

Η Ένωση έχασε και απώλεσε το πλεονέκτημα έδρας ενώ πλέον οι «βυσσινί»… τρέχουν αφού θα επιδιώξουν να ισοφαρίσουν στις νίκες μέσα στο Φρέναρος, αλλιώς χάνουν πρωτάθλημα και άνοδο.

Ο αγώνας ήταν εξαιρετικός στα δυο πρώτα σετ που κρίθηκαν στις λεπτομέρειες με την Ολυμπιάς να κερδίζει όμως και στα δυο 23-25 και να προηγείται 0-2. Στο τρίτο σετ οι «κοκκινόμαυροι» ήταν πολύ καλύτεροι και κέρδισαν 18-25 και τον τελικό 0-3 σετ.

Ε.Ν.Π.: Στέβοβιτς, Παπανδρέου, Λόπατιτς, Χαραλάμπους, Γκέτουσα, Μιλίκοβιτς – Λίμπερο: Eλευθερίου.

ΟΛΥΜΠΙΑΣ ΦΡΕΝΑΡΟΥΣ: Μπέτουτσκα, Ταρατάκοφ, Παναγιωτίδης, Αδάμου, Ξενοφώντος, Κλεάνθους – Λίμπερο: Πρωτοπαπάς.

Πηγή: Ιστοσελίδα ΚΟΠΕ