Δεν τα κατάφερε στην Παρεκκλησιά

Δεν τα κατάφερε η ομάδα μας να πάρει το θετικό αποτέλεσμα σήμερα στην Παρεκκλησιά, σπάζοντας έτσι το νικηφόρο σερί σε δύο αγώνες για τον Μιχάλη Στυλιανού στον πάγκο της ομάδας.
Παρεκκλησιά-Ονήσιλλος 2-0
Τρίτη αγωνιστική με τιμονιέρη τον Τάσο Κυριάκου η Ένωση Νέων Παρεκκλησιάς και τρίτο θετικό αποτέλεσμα που ανέβασε την ομάδα στους δέκα βαθμούς. Αντίθετα ο Ονήσιλλος Σωτήρας δέχτηκε την πρώτη του ήττα (μετρούσε δύο σερί νίκες) με τιμονιέρη τον Μιχάλη Στυλιανού. Το σκορ άνοιξε στο 24’ ο Ασσιώτης και στο 66’ ο Σωκράτους με κεφαλιά διαμόρφωσε το 2-0.
ΑΕΠ-Αγία Νάπα 3-1
Στο Παφιακό η ΑΕΠ επικράτησε με 3-1 της Αγίας Νάπας και όπως προαναφέραμε πλησίασε την κορυφή στους δύο βαθμούς. Το σκορ άνοιξε στο 21’ ο Σάφετ Σαϊτχόζα και στο 42’ ο Άγγελος Ευθυμίου με κοντινό σουτ πέτυχε το 2-0. Στην επανάληψη η ΑΕΠ κέρδισε πέναλτι στο 51’ και ο Βάργκας ανέβασε το δείκτη του σκορ στο 3-0. Στο 81’ ο Λάγιος Τέριεκ μείωσε σε 3-1 για την Αγία Νάπα. Το συγκρότημα του Γιώργου Πολυβίου μετά τη σημερινή επιτυχία μεγάλωσε το αήττητο σερί του στις έξι αγωνιστικές.
ΠΑΕΕΚ-Ομόνοια 1-1
Η Ομόνοια Αραδίππου ήταν μπροστά στο σκορ μέχρι το 1-1 όμως η ΠΑΕΕΚ πήρε τελικά τον βαθμό της ισοπαλίας. Οι φιλοξενούμενοι στο 15’ είχαν δοκάρι και στο 21’ άνοιξαν το σκορ με τον Κυριάκο Χαϊλή και στο 90’ ο Βίκτορ Μόροζ ισοφάρισε σε 1-1 για την ΠΑΕΕΚ.
Χαλκάνορας-Ακρίτας 2-2
Το αήττητο σερί για όγδοη συνεχόμενη αγωνιστική διατήρησε ο Χαλκάνορας, όμως ούτε αυτή τη φορά κατάφερε να κερδίσει στην έδρα του καθώς αναδείχτηκε ισόπαλος με τον Ακρίτα Χλώρακας. Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στο 5’ με τον Άντζελο Ενρίκε (έκτο φετινό γκολ) όμως οι γηπεδούχοι κατάφεραν να κλείσουν το ημίχρονο με 2-1. Το 1-1 έγινε με πέναλτι του Αντώνη Αντωνίου στο 19’ και το 2-1 στο 29’ με τον Παναγιώτη Παναγιώτου. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 74’ ο Μάριος Νεοφύτου ισοφάρισε σε 2-2 για τον Ακρίτα. Οι γηπεδούχοι στο 78’ είχαν δοκάρι με τον Κολέζνικοφ.
Ατρόμητος-ΑΠΕΠ 1-0
Μετά από επτά συνεχόμενες ήττες ο Ατρόμητος πανηγύρισε σήμερα την πρώτη του νίκη. Από γκολ που πέτυχε στο 7’ ο Μανουέλ Κάντε επικράτησε στη Γεροσκήπου με 1-0 της ΑΠΕΠ Πιτσιλιάς.
Εθνικός Άσσιας-Οθέλλος 0-0
Στο Μακάρειο Στάδιο Εθνικός Άσσιας και Οθέλλος Αθηένου συμβιβάστηκαν στο 0-0. Πηγή:onisillos.com