Τίποτα δεν μπορεί να σβήσει από τη μνήμη το μαύρο εκείνο πρωινό της 26ης Δεκεμβρίου 2002.
Η είδηση συγκλόνισε ολόκληρο το Παραλίμνι.
Τα όνειρα του 19χρονοου ποδοσφαιριστή της Ένωσης Νέων Παραλιμνίου και της Εθνικής Ελπίδων Γιώργου Κκαρά και του 21χρονου αδελφικού του φίλου Γιώργου Σάββα Μαυρουδή “έσβησαν” για πάντα στην άσφαλτο.
Δύο αδελφικοί φίλοι, ο Γιώργος Κκαράς, το νεαρό ταλέντο των βυσσινί και της Εθνικής Ελπίδων με τον αδελφικό του φίλο Γιώργο Σάββα Μαυρουδή, έχασαν τη ζωή τους στην άσφαλτο μετά από θανατηφόρο τροχαίο.
Το μαύρο ξημέρωμα της 26ης Δεκεμβρίου 2002
Ήταν γύρω στις 5 το πρωί. Οι δυο αδελφικοί φίλοι επέστρεφαν από νυχτερινή διασκέδαση των Χριστουγέννων, αλλά η μοίρα τους έστησε καρτέρι.
Στον δρόμο Παραλιμνίου – Αγίας Νάπα, το αυτοκίνητο που οδηγούσαν συγκρούστηκε γύρω στις 5 τα ξημερώματα μετωπικά με άλλο αυτοκίνητο βυθίζοντας σε βαρύ πένθος το Παραλίμνι.
Δείτε το αφιέρωμα της LTV για τον ποδοσφαιριστή της ΕΝΠ Γιώργο Κκαρά: