ΕΝΠ: Επιστροφή στις νίκες με «βολίδα» του Πανός

Μεγάλη ανάσα για τους Βυσσινί, που μετά από 2 αγωνιστικές επέστρεψαν στις νίκες

1FB8FFD5 837E 4BD5 89AB DC5EC5A8BFCD ΕΝΠ

Τρίποντο με τη σφραγίδα του Πανός για την Ένωση Νέων Παραλιμνίου .

Οι Βυσσινί με ισορροπημένο ποδόσφαιρο κατάφεραν να πάρουν τη νίκη με 1-0 επί του Ερμή Αραδίππου, με σουτ «αστραπή» του Πανός στο 20ο λεπτό, λίγο έξω από την μεγάλη περιοχή.

Η ομάδα της Ένωσης μπήκε καλύτερα στο γήπεδο και έδειξε από την αρχή τις προθέσεις της, κρατώντας την πολύ καλή εικόνα μέχρι το τέλος του 1ου ημιχρόνου.

Με την αρχή του 2ου ημιχρόνου οι «φτεροπόδαροι» μπήκαν αρκετά επιθετικά στο παιχνίδι, με τους Βυσσινί ωστόσο να βρίσκουν τρόπο και να διαχειρίζονται χωρίς να κινδυνεύσουν ιδιαίτερα το προβάδισμα. .

Με το τέλος του παιχνιδιού οι Βυσσινί ανέβηκαν στους 24 βαθμούς, και στρέφουν πλέον την προσοχή τους στο επόμενο παιχνίδι, όπου θα αντιμετωπίσουν την Πάφο στο «Στέλιος Κυριακίδης».