ΘΟΪ Αυγόρου: Πρόσω ολοταχώς για Πρωτάθλημα Β’ Κατηγορίας

a2 Handball, ΘΟΪ Αυγόρου, Νέα Αμμοχώστου, Χειροσφαίριση

Σπουδαία νίκη πέτυχε η ομάδα Χειροσφαίρισης του ΘΟΪ Αυγόρου που επικράτησε εκτός έδρας της ομάδας του “Μαυρομμάτη” Αγίου Παύλου την Πέμπτη, με τελικό σκορ 23-24 σε ένα αγώνα με γρήγορο ρυθμό και ένταση από την αρχή μέχρι το τέλος.

Στα πρώτα λεπτά του αγώνα η ομάδα του ΘΟΪ βρέθηκε να χάνει με 2 γκολ διαφορά αλλά από εκείνο το σημείο και μετά πήρε τον έλεγχο του αγώνα σε όλο το διάστημα με το σκορ του ημιχρόνου να είναι στο 10-12.

Στη συνέχεια, το ΘΟΪ έδειξε μεγαλύτερο πάθος, θέληση και συγκέντρωση και στα τελευταία λεπτά κατάφερε να ελέγξει απόλυτα το σκορ παίρνοντας μια νίκη με πολλαπλή σημασία.

Απέδειξε ότι η καλή δουλειά από το σωματείο, τον προπονητή και τους παίκτες αποφέρει καρπούς και πλέον θέτει υποψηφιότητα για την κατάκτηση του πρωταθλήματος Β’ κατηγορίας.

Προπονητής: Ρολάνδος Λεμέσιος