Χειροπέδες σε 46χρονο κάτοικο της επαρχίας Αμμοχώστου φόρεσε η Αστυνομία σήμερα για οδήγηση με υπερβολική ταχύτητα.
Συγκεκριμένα, σύμφωνα με την Αστυνομία, σήμερα Κυριακή και ώρα 9:40 το πρωί, στον δρόμο Καβο Γκρέκο – Αγίας Νάπας στην Αγία Ναπα, 46χρονος από την Ελεύθερη Επαρχία Αμμοχώστου εντοπίστηκε από μέλη της Τροχαίας Αμμοχώστου να οδηγεί το αυτοκίνητό του με υπερβολική ταχύτητα δηλαδή 124 αντί 65 χιλ.
Ο 46χρονος συνελήφθη και τέθηκε υπο κράτηση. Τη Δευτέρα αναμένεται να παρουσιαστεί ενώπιον του Επ. Δικαστηρίου Αμμοχώστου για εκδίκαση της υπόθεσής του.
Famagusta.News