Ο Δήμαρχος Δερύνειας Άντρος Καραγιάννης δημοσίευσε στα Μέσα Κοινωνικής Δικτύωσης ότι ο Δήμος έχει μηδέν χρέη προς το Τμήμα Αναπτύξεως Υδάτων.
Σε ανάρτηση του έγραψε «μηδέν χρέη του Δήμου Δερύνειας προς το Τμήμα Αναπτύξεως Υδάτων!Ο Δήμος Δερύνειας έχει προεξοφλήσει το τιμολόγιο €76.016,22 από 24/4/2024, το οποίο είναι πληρωτέο μέχρι 15/7/24 και δεν χρωστάει ούτε ένα σεντ (0,00) για κατανάλωση νερού. Εμείς δεν αφήνουμε πίσω μας χρέη στους επόμενους αλλά έργα στους δημότες».