Απίστευτη Ενωσάρα! Πάτησε κορυφή με έξι στα έξι – Νίκη επί του Κεραυνού (ΒΙΝΤΕΟ)

Αγώνας - "θρίλερ" στο Παλατάκι - Προηγήθηκε με 15 πόντους ο Κεραυνός έξι λεπτά πριν το τέλος αλλά η ομάδα του Ζάκη Παπαδόπουλου έκανε τρελή πορεία - Γράφει ιστορία η ΕΝΠ - Δείτε τα στιγμιότυπα του αγώνα

255436930 564069988148387 4324694132683511874 n exclusive, Ένωση Νέων Παραλιμνίου, Μπάσκετ

Αγώνας γεμάτος αγωνία και συγκινήσεις – Κρίθηκε στην παράταση το τελικό σκορ – Εκπληκτική ατμόσφαιρα από τον κόσμο των βυσσινί στο Παλατάκι – Γράφει ιστορία η Ένωση Νέων Παραλιμνίου

Σε ένα εκπληκτικό παιχνίδι που κρίθηκε στην πεντάλεπτη παράταση η καταπληκτική φέτος ΕΝΠ υπέταξε και τον Κεραυνό στο Παλατάκι (91-89, 79-79 κ.δ) και συνέχισε την πορεία της αήττητη και στην κορυφή.

Η αναμέτρηση ήταν ένα πραγματικό θρίλερ αφού παρά το γεγονός ότι οι Στροβολιώτες προηγήθηκαν ακόμη και με +15 (58-73) μόλις 6’ λεπτά πριν τη λήξη της κανονικής διάρκειας, ενώ πρόλαβαν να προηγηθούν και με +6 (79-85) 2:38 πριν τη λήξη της παράτασης.

Δείτε τις καλύτερες φάσεις του αγώνα:

Η ομάδα του Ζάκη Παπαδόπουλου όμως δεν τα παράτησε κάνοντας δύο τεράστιες αντεπιθέσεις, την πρώτη τρέχοντας σερί 20-2(!) για το 78-75 ενώ στο έξτρα πεντάλεπτο γύρισε με 9-0 σερί για να πάρει τελικά μια τεράστια από κάθε άποψη νίκη. Από την άλλη οι ερυθροκίτρινοι για άλλο ένα παιχνίδι παρουσίασαν τα ίδια ‘συμπτώματα’ αφού εκεί που είχαν τον απόλυτο έλεγχο της αναμέτρησης απώλεσαν μια μεγάλη διαφορά και γνώρισαν τη δεύτερη φετινή τους ήττα.

Κορυφαίος ο απολαυστικός Άκουα, με τον γκαρντ των βυσσινί να πετυχαίνει 34 πόντους, 7 ριμπάουντ και 8 ασίστ όντας ο απόλυτος πρωταγωνιστής της μεγάλης νίκης. Νταμπλ-νταμπλ ο Ντίξον με 19 πόντους και 13 ριμπάουντ ενώ καθοριστικοί οι Γεωργίου και Χατζηκώστας που πέτυχαν από 12.

Για τον Κεραυνό 24 πέτυχε ο Μπερνς ενώ ο Μάλκολμ πέτυχε 18 με 13 ριμπάουντ.

ΤΑ ΔΕΚΛΑΠΕΤΑ: 26-21, 45-41, 58-64, 79-79, 91-89