Για 2η συνεχόμενη χρονιά η Νεολαία Παραλιμνίου ολοκλήρωσε καθαρισμό της ακτογραμμής στην περιοχή Κάππαρη – Περνέρας και προσέλκυσε κατά την διάρκεια των τριών και πλέον ωρών, περί τα 60+ άτομα.
Ευχάριστη έκπληξη οι μητέρες, πατεράδες, θείοι και θείες που έφεραν μαζί τους τα δικά τους παιδιά για να βοηθήσουν στον καθαρισμό της ακτογραμμής και να τους ενσταλάξουν βασικές αξίες περιβαλλοντικής συνείδησης.
Είχαμε μαζί μας Νεολαία από 1 μέχρι 72 χρόνων!
Να σημειώσουμε ότι συμμετείχαν και αλλοεθνείς μόνιμοι κάτοικοι της περιοχής.
Σε ανακοίνωση τους η Νεολαία Παραλιμνίου ανέφερς οτι “Μας χαροποιεί ιδιαίτερα που τις προηγούμενες ημέρες και άλλα οργανωμένα σύνολα έτρεξαν παρόμοιες δράσεις και σε συντονισμό μαζί τους αρχίσαμε από εκεί που τελείωσαν.
Ευχαριστούμε το τμήμα καθαριότητας του Δήμου Παραλιμνίου που συνεργάστηκε μαζί μας για ακόμα μια φορά.
Ευχαριστούμε το Let’s Do It Cyprus που μας προμήθευσε με τα απαραίτητα αναλώσιμα για τη δράση μας”.