Ο Λεύκιος Μιλτιάδους κέρδισε το «Κύπελλο Παραλιμνίου» στο κόμπακ

DA2AE883 083D 4BD2 AA4A 4857725333C2 Σκοποβολή

Ο διεθνής σκοπευτής της Σκοπευτικής Οργάνωσης Λεμεσού, Λεύκιος Μιλτιάδους, ήταν τελικά ο μεγάλος νικητής στον αγώνα κόμπακ για το Κύπελλο Παραλιμνίου, αφού πρώτα ισοβάθμησε με τον αθλητή της ΣΕΛ Ανδρέα Ανδρέου με 96/100 και στη συνέχεια επικράτησε με σχετική άνεση στον αγώνα μπαράζ με 23/25 έναντι 17/25 του αντιπάλου του.

Σύμφωνα με ανακοίνωση της ΣΚΟΚ, ο αγώνας ήταν ο τέταρτος του Παγκυπρίου Πρωταθλήματος Σκοποβολής ΟΠΑΠ, και έγινε στο σκοπευτήριο της Ελεύθερης Περιοχής Αμμοχώστου.

Στη Β’ κατηγορία πρώτευσε ο Αντώνης Αντωνίου της ΣΚΟΛΕΜ με 90/100, αποτέλεσμα που του χάρισε και την πρώτη θέση στην κατηγορία των σίνιορς, ενώ ο Ανδρέας Ανδρέου, με το 96/100 ήταν ο νικητής στη Β’ κατηγορία. Ο αθλητής της ΣΚΟΑΜ Μάριος Βαρβάτσης με 94/100, πήρε την πρώτη θέση στην Δ’ κατηγορία και ο συναθλητής του Δημήτρης Λόρδος με 77/100 πρώτευσε στους βετεράνους, ενώ ο νεαρός Βαρνάβας Θεοδώρου της ΣΕΛ ήταν ο νικητής στους έφηβους με 80/100 και ο Ντέρεκ Καρ της ΣΚΟΛΕΜ στους μάστερς με 56/100.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα του αγώνα κόμπακ για το «Κύπελλο Παραλιμνίου» ήταν τα ακόλουθα σε κάθε κατηγορία: