Τροχαίο σημειώθηκε πριν από λίγο στη λεωφόρο Περνέρας – Κάβο Γκρέκο στο Παραλίμνι.
Δύο οχήματα τα οποία κινούνταν σε αντίθετες κατευθύνσεις συγκρούστηκαν μετωπικά, καθώς σύμφωνα με τις πρώτες ενδείξεις, ο οδηγός του ενός οχήματος επιχείρησε να αποφύγει οδικά έργα που εκτελούνταν στο οδικό δίκτυο.
Σύμφωνα με τις πληροφορίες, οι επιβαίνοντες των οχημάτων είναι καλά στην υγεία τους ενώ οι οδηγοί καλούνται να είναι προσεκτικοί καθώς στον συγκεκριμένο δρόμο εκτελούνται οδικά έργα στα οποία η φωτεινή σήμανση φαίνεται να μην είναι επαρκής.
Famagusta.News