ΒΙΝΤΕΟ: Έτσι η Ένωση “σκότωσε” (και) την ΑΕΛ στο Παραλίμνι

Στιγμιότυπο 2021 01 15 20.16.35 ΕΝΠ, Ένωση Νέων Παραλιμνίου

Ακόμα μια μεγάλη νίκη κατέγραψαν οι Βυσσινί απόψε στο Τάσος Μάρκου αφού επικράτησαν με 1-0 της ΑΕΛ.

Ασταμάτητη η Ένωση το 2021 που παραμένει αήττητη και μετράει 3 νίκες και 1 ισοπαλία.

Δείτε τις φάσεις του αγώνα:

Το παιχνίδι είχε αρκετή ένταση με τους ποδοσφαιριστές και τους παράγοντες της ΕΝΠ να διαμαρτύρονται έντονα για το πέναλτι που καταλογίστηκε στην ΑΕΛ. Ο Γκαντσέφσκι κράτησε ωστόσο το 0 και το παιχνίδι συνεχίστηκε, χωρίς ουσιαστικά προβλήματα για την Ένωση αφού η υπεροχή στην κατοχή της μπάλας από την ΑΕΛ δεν μετουσιώθηκε σε επικίνδυνη φάση.

Η ίδια κατάσταση επικράτησε και στο 2 ημίχρονο, όπου στο 70 ο διαιτητής καταλόγισε πέναλτι για τους βυσσινί, με τον Φελίπε να αστοχεί από τα 11 βήματα. Ωστόσο, 2 λεπτά αργότερα ο Μαϊσουράτζε έδωσε το προβάδισμα στην Ένωση με ένα δυνατό σουτ εντός της περιοχής.

Η συνέχεια ήταν ένας μονόλογος από την ΑΕΛ, που έβαλαν μεγάλη πίεση στους βυσσινί, οι οποίοι άντεξαν ωστόσο και πήραν το μεγάλο τρίποντο. Στις καθυστερήσεις η Αέλ πέτυχε γκολ το οποίο όμως ακυρώθηκε ως οφσάιντ.

Τέλος καλό όλα καλά για την ομάδα του Παραλιμνίου που μάζεψε ακόμα ένα υπερ-πολίτιμο τρίποντο που αποτελεί τεράστια βαθμολογική ανάσα.