Στη Σωτήρα ο Πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας Bertrand Layec (ΕΙΚΟΝΕΣ)

«Μοιρασιά» στη Σωτήρα μεταξύ Ονήσιλου και ΑΣΙΛ

54C1AC6B B065 4388 9D6A AC5A4D196A48 Δημήτρης Κουμή, Διαιτησία, Νέα Αμμοχώστου, Ονήσιλος, Ποδόσφαιρο

Στον αγώνα πρωταθλήματος Ονήσιλος Σωτήρας – ΑΣΙΛ Λύσης που διεξήχθη χθες βράδυ στο Δημοτικό Γήπεδο Σωτήρας βρέθηκε ο Πρόεδρος Επιτροπής Διαιτησίας, Bertrand Layec.

Ο Γάλλος Πρόεδρος της Επιτροπής Διαιτησίας κάθισε στις κερκίδες μαζί με τον διαιτητή από τη Σωτήρα, Δημήτρη Κουμή και σκοπός του ήταν να παρακολουθήσει από κοντά την διαιτητική ομάδα στο Ονήσιλος Σωτήρας – ΑΣΙΛ Λύσης.

Οι διαιτητές του ματς:

Διαιτητής: Αναστάση Αναστάσης
Α’ Βοηθός Διαιτητής: Αναστασίου Στέφανος
Β’ Βοηθός Διαιτητής: Γκίνος Γιώργος
4ος Διαιτητής: Αντωνίου Μάριος

Ο αγώνας

Ισόπαλος 1-1 έληξε ο αγώνας ανάμεσα σε Ονήσιλο Σωτήρας και ΑΣΙΛ Λύσης για την 2η αγωνιστική του Πρωταθλήματος Β’ Κατηγορίας για τον όμιλο Premier.

Ο φιλοξενούμενος ΑΣΙΛ άνοιξε το σκορ στο 41ο λεπτό με όμορφο φαλτσαριστό σουτ του Ορτέγα, αποτέλεσμα το οποίο κρατούσε μέχρι και τις καθυστερήσεις του παιχνιδιού, όπου ο Ονήσιλος εξαργύρωσε την πολύ καλή του παρουσία στο δεύτερο μέρος και πέτυχε το γκολ της ισοφάρισης στο 90+1′ με τον Λουιζίνιο.