Στο 1-1 με Ερμή η Ανόρθωση

a 138
a 3928

Στο ισόπαλο 1-1 με αντίπαλο τον Ερμή έμεινε η Ανόρθωση, σε φιλικό αγώνα προετοιμασίας και των δύο ομάδων που έγινε στο Κοινοτικό Στάδιο Αραδίππου.

Ο αγώνας, παρά τον φιλικό του χαρακτήρα, ήταν αδικαιολόγητα σκληρός, με αποτέλεσμα οι δύο ομάδες να έχουν από μία κόκκινη κάρτα, με τους αποβλημένους παίκτες να αντικαθιστούνται.

Συγκεκριμένα, ο Αλέξα, από πλευράς Ανόρθωσης κλώτσησε αδικαιολόγητα αντίπαλο και αποβλήθηκε μόλις στο 8ο λεπτό (!), ενώ στη φάση της αποβολής του παίκτη του Ερμή στο 51′ η «Κυρία» έχασε με σοβαρό τραυματισμό τον Μαραγκό.

Η Ανόρθωση, που έπαιξε κυρίως με βασικούς στο α’ μέρος, αλλά γενικώς δεν ικανοποίησε ιδιαίτερα με τη συνολική της απόδοση, άνοιξε το σκορ στο 22′ με απευθείας εκτέλεση φάουλ του Οχαγιόν, όμως η ομάδα της Αραδίππου έφερε το παιχνίδι στα ίσα στα τελευταία λεπτά και συγκεκριμένα στο 87′ με τον Ταγκμπαντζούμι.