Νίκησε και αγκάλιασε την πρόκριση η Ανόρθωση

a 48
a 6042

Τυπικής διαδικασίας ο επαναληπτικός για την Ανόρθωση

Χωρίς να φτάσει σε υψηλά επίπεδα απόδοσης η Ανόρθωση επικράτησε με 3-1 την Λεβάντια στο Ταλίν και έτσι ο επαναληπτικός στο Αντώνης Παπαδόπουλος την ερχόμενη βδομάδα μοιάζει τυπικής διαδικασίας…

Μετά την απογευματινή νίκη η ομάδα της Αμμοχώστου σκέφτεται την αυριανή κλήρωση στην Νίον της Ελβετίας, όπου θα μάθει τον αντίπαλο της στην επόμενη φάση του Γιουρόπα Λιγκ.

Η Ανόρθωση αγωνιστικά ήταν καλύτερη σε όλη την διάρκεια του αγώνα, όμως για να φτάσει πρώτη στο γκολ χρειάστηκε να περιμένει μέχρι την εκπνοή του πρώτου ημιχρόνου. Κερδίσε πέναλτι, το οποίο εκμεταλλεύτηκε ο Σπαντάτσιο και έδωσε το προβάδισμα στην ομάδα του. Το 2-0 πέτυχε στο 55′ ο Λαβόρδε, ενώ επτά λεπτά αργότερα ο Κάλβο έκανε το 3-0. Το τελικό 3-1 πέτυχε ο Μορόζοφ στο 82’.

ΛΕΒΑΝΤΙΑ: Σμίσκο, Αρτούνιν, Ποτχολούζιν, Μορόζοφ, Κούλινιτς, Καλουμάε, Σούμποτιν, Τααρ, Πέπρε, Αντόνοφ, Χαντ

ΑΝΟΡΘΩΣΗ: Μπλάζιτς, Ζόρζε, Κόλιν, Μποαβεντούρα, Ίλιτς, ΑΛέξα, Λαμπάν, Σπαντάτσιο, Κάλβο, Λαβόρδε, Οκκάς