Πρεμιέρα με ήττα για τον Ονήσιλο

a 60 Νέα Αμμοχώστου
a 5737 Νέα Αμμοχώστου

Με ήττα άρχισε τις υποχρεώσεις του ο Ονήσιλος στο πρώτο παιχνίδι του φετινού πρωταθλήματος, όπου δέχτηκε την ήττα με 3-0 από την ΑΕΖ στο Ζακάκι.

Το πρώτο ημίχρονο ήταν ισορροπημένο με την ομάδα μας να χάνει 2 κλασσικές ευκαιρίες μετά από κεφαλιά του Μούσιη όπου σταμάτησε στο οριζόντιο δοκάρι και στην συνέχεια από κοντινό πλασέ του Ribeiro να αποκρούεται από τον τερματοφύλακα της ΑΕΖ. Η ομάδα της ΑΕΖ δεν είχε απειλήσει ούτε μία φορά την εστία του Kula.

Το δεύτερο ημίχρονο ξεκίνησε με την ομάδα μας να χάνει άλλη μία κλασική ευκαιρία με τον Κ. Γεωργίου να μην καταφέρνει να νικήσει τον αντίπαλο τερματοφύλακα. Στην συνέχεια και μετά από λάθος της άμυνας μας δεχτήκαμε το 1-0 και με την πάροδο πέντε λεπτών σε αντεπίθεση των γηπεδούχων σημειώθηκε το 2-0.

Δεκαπέντε λεπτά πριν το τέλος του αγώνα δεχτήκαμε και πάλι από αντεπίθεση το 3-0 όπου και ήταν το τελικό αποτέλεσμα.

Τα τέρματα των γηπεδούχων πέτυχαν οι Γιώργος Καβάζης (62′) και Ρας (64′, 78′).

Η ομάδα μας αγωνίστηκε με τους Kula, Κ Πούρο, Μούσιη (Κάστανος), Ευσταθίου, Αντωνίου, Κοσμά, Formica, Πιερέττη, Γ. Λοίζου(Μιχαήλ), Κ. Γεωργίου και Ribeiro.

Το επόμενο παιχνίδι είναι στις 22/9 με την ομάδα του Χαλκάνορα στην Σωτήρα.