Τα Κούκλια έσπασαν το εντός έδρας αήττητο του Ονήσιλου – Καθοριστικά λάθη από τη διαιτησία

a 43 Νέα Αμμοχώστου
a 43 Νέα ΑμμοχώστουΤην ήττα γνώρισε η ομάδα της Σωτήρας με 0-3 στο Δημοτικό στάδιο Σωτήρας από την τρίτη στη βαθμολογία ΑΕΚ Κουκλιών.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν δυνατά στο πρώτο ημίχρονο χάνοντας αρκετές ευκαιρίες. Τα Κούκλια πέτυχαν το 0-1 μετά από σέντρα που έγινε από το δεξιά ο Πάντος νίκησε τους αμυντικούς και με κεφαλιά πέτυχε το 0-1.

Στην επανάληψη η ομάδα μας πίεσε για την ισοφάριση χάνοντας αρκετές ευκαιρίες αλλά δέχθηκε και δεύτερο τέρμα από το Λιάσο Λουκά, το οποίο ήταν και οφθαλμοφανέστατα οφσάιντ.

Στο 80 ο διαιτητής του αγώνα απέβαλε αδικαιολόγητα τον Guti με απευθείας κόκκινη κάρτα και η ομάδα του Ονήσιλου έμεινε με 10 ποδοσφαιριστές.

Το 0-3 ήρθε από λάθος του τερματοφύλακα στην προσπάθεια του να μαζέψει την μπάλα μετά από σέντρα του ξέφυγε από τα χέρια κτύπησε στην πλάτη του Γκόμες και κατέληξε στα δίχτυα.