Πρώτη νίκη για τον Ονήσιλο (photos)

a4 Νέα Αμμοχώστου
a4 45 Νέα Αμμοχώστου

Σπουδαία νίκη πέτυχε χθες ο Ονήσιλος που επικράτησε στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας του Χαλκάνορα με 2-1.

Το σκορ για τους πράσινους άνοιξε στο 6ο λεπτό ο Μούσιης με ωραίο μακρινό ψηλοκρεμαστό σουτ αφού είδε τον τερματοφύλακα του Χαλκάνορα εκτός θέσης. Στην επανάληψη και συγκεκριμένα στο 55ο λεπτό ο Γιώργος Λοΐζου κατάφερε να διπλασιάσει τα τέρματα της ομάδας μας με ωραίο πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή. Για την ομάδα του Χαλκάνορα σκόραρε ο Άγγελο στο 65ο λεπτό του αγώνα.

Με την νίκη αυτή η ομάδα μας είναι στους μηδέν βαθμούς αφού ξεκίνησε το πρωτάθλημα με μείον τρεις.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα του Χρίστου Πιερέττη στην γειτονική Δερύνεια με την τοπική Αναγέννηση σε ένα παραδοσιακό τοπικό ντέρμπι.