Ήττα για τον Ονήσιλο στη Λεμεσό

a1 17 Νέα Αμμοχώστου
a1 156 Νέα ΑμμοχώστουΤη δεύτερή της ήττα γνώρισε σήμερα η ομάδα μας στο Τσίρειο στάδιο με 2-0 από τον Άρη Λεμεσού. Μόλις στο 6ο λεπτό ο Βέντερ με κοντινό πλασέ κατάφερε να ανοίξει το σκόρ για την ομάδα του Άρη. Στη συνέχεια η ομάδα μας είχε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να σκοράρει σε δύο στημένες φάσεις με το Γιάννη Αντωνίου και τον Γκούτι. Στο 23ο λεπτό, όμως, μετά από σέντρα και μετά από άστοχη έξοδο του τερματοφύλακά μας ο Χατζηβασίλης διαμόρφωσε το τελικό 2-0.

Επόμενος αγώνας για την ομάδα μας στο Δημοτικό Στάδιο Σωτήρας με αντίπαλο την Ομόνοια Αραδίππου.

Ο Χριστόφορος Χριστοφή λύτρωσε την Αναγέννηση
Στον άλλο σημερινό αγώνα, ο επιθετικός από τη Σωτήρα Χριστόφορος Χριστοφή έβγαλε την ομάδα της Δερύνειας από τις περιπέτειες πετυχαίνοντας το καθοριστικό γκολ (2-1) απέναντι στον Χαλκάνορα Ιδαλίου.